Tradycyjnie jak co roku w ostatnią niedzielę stycznia w Gdańsku organizowany jest Koncert Noworoczny im. Jana Heweliusza. Wydarzenie stanowi integralną część Święta Gdańskiej Nauki. To wspaniała muzyczna przygoda rozpoczynająca każdy Nowy Rok w Gdańsku.

W tym roku publiczność do swojego świata muzycznego zaprosi izraelska piosenkarka i aktorka – ESTER RADA. Urodzona w 1985 roku, jedna z najbłyskotliwszych karier ostatnich lat. W 2014 roku Ester wydała swoją drugą płytę. Występowała na deskach Teatru Habima, służyła w izraelskim wojsku. Muzyka Ester to mieszanka ETHIO – JAZZ, FUN, SOUL oraz RNB.

Na wydarzenie zaprasza również Adam Sztaba – tegoroczny Ambasador Koncertu Noworocznego. Znany wszystkim polski kompozytor, pianista, dyrygent, aranżer oraz producent muzyczny. Współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak: Quincy Jones, Sting, Chris Botti, Kayah, Edyta Górniak, Ewa Małas-Godlewska i wieloma innymi, wspaniałymi artystami.

Do tej pory, w ramach koncertów noworocznych, zaprezentowały się m.in. następujące gwiazdy:

  • Cassandra Wilson (2011)
  • Laika Fatien (2012)
  • Y’akoto (2013)
  • Sandra Nkake (2014)
  • Lakecia Benjamin (2015)

Tradycyjnym miejscem odkrywania gwiazd na gdańskim niebie jest Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Podczas wydarzenia scenografia będzie nawiązywała do astronomicznego patrona, bogata w multimedia oraz aranżacje świetlne.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Dołącz do Wydarzenia na Facebooku